SCROLL

Novinky

Přehled novinek a tiskových zpráv


Digitalizace stavby D48 Bělotín- Rybí pomocí technologie BIM

Pro Colas je projekt výstavby D48 další důležitou referencí v oboru dálničních staveb. Objemem prací se navíc řadí mezi vůbec největší projekty v historii firmy.

Více

Brozit - bioprodukt z dílny Colasu

Brozit, amfibolitová moučka využívaná jako hnojivo pro rostliny a lesní dřeviny, je jediná registrovaná horninová moučka u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v České republice. Výzkumem se po celou dobu zabývá náš kolega Sebastian, kterému se podařilo propojit své znalosti ze studií geologie, poznatky z praxe v lomu a především zvídavost a zájem o horniny a nerosty.

Více

Ženy ve stavebnictví

Stavařina není jen pro chlapy. Dělení práce na čistě ženskou a chlapskou je sice čím dál vzdálenější realitě, přesto v některých profesích stále přetrvává. Zatímco třeba mezi zdravotnickým personálem dominují ženy, na stavbách je to přesně opačně. Podle údajů ministerstva průmyslu je v průměru mezi deseti zaměstnanci ve stavebnictví jen jedna žena. A pokud jde o OSVČ, klesá podíl žen ve stavebních činnostech dokonce na jednotky procent.

Více

Biodiverzita, Ekologický den skupiny Colas

Ve čtvrtek 9. června uspořádal Colas ve svých společnostech po celém světě svůj již druhý Ekologický den. Letos na téma biodiverzita, která je pro Skupinu, jež v roce 2020 spustila plán nízkouhlíkové strategie a strategie pro biodiverzitu, důležitým tématem v oblasti ochrany životního prostředí.

Více

Oznámení o fúzi společnosti Silnice Žáček, s.r.o.

Dovolujeme si oznámit, že ke dni 31.5.2022 nabyla účinnost fúze společnosti Silnice Žáček s.r.o., jakožto zanikající obchodní korporace bez likvidace a COLAS CZ, a.s., jakožto nástupnické obchodní korporace.

Více

Po nových kolejích

Colas rekonstruuje tramvajové tratě hned ve čtyřech českých městech, v Praze, v Olomouci, v Plzni a v Ostravě. V krátké době jde o druhou významnou kolejovou stavbu, na které se Colas v Ostravě podílel. Loni na jaře společnost dokončila téměř 650 metrů dlouhý tramvajový úsek na Výškovické ulici, kde vznikly „zelené koleje“ - tramvajový svršek tu kryjí travní pásy.

Více

Colas obnovuje svůj závazek k bezpečnosti silničního provozu

Dne 8. prosince podepsal Frédéric Gardès, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Colas, společně s Marií Gautier-Mellerayovou, meziresortní vládní delegátkou pro bezpečnost silničního provozu.

Více

POLYGON PRO VOZY BMW

Stavební sezóna je v plném proudu a my jsme velmi rádi přivítali vrcholové vedení společnosti BMW na stavbě polygonu nedaleko Sokolova.

Více
Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více