Vývojové centrum mobility budoucnosti pro autonomní vozy BMW

Charakter města i celého regionu výrazně ovlivnila rozsáhlá těžba hnědého uhlí a chemický průmysl. Právě těžba v 17. století zahájila přeměnu zemědělské oblasti v moderní průmyslový region. V době největšího rozmachu v 19. století bylo v sokolovském okrese v provozu 39 hlubinných a 15 povrchových dolů. Hlubinná těžba, jedna z nejvýznamnějších historických kapitol regionu, se uzavřela v říjnu 2017, kdy byla naposledy odčerpána důlní voda.

A přesto historie regionu poskytla novou příležitost ke znovuoživení Sokolovska. Sokolov se dostal do hledáčku německé automobilky BMW, která hledala dostatečně velkou oblast pro vybudování testovací dráhy pro své autonomní vozy. Rozloha však nebyla jediným předpokladem správné lokality. Důležitou roli sehrála blízkost mnichovské centrály BMW a také skutečnost, že v okolí Sokolova se nacházelo území využívané jako výsypka pro důlní díla.

Zapojení všech odborností

Pro společnost Colas představuje tento technicky náročný projekt příležitost předvést celý soubor odborných znalostí, jako jsou zemní práce, odvodnění, inženýrské stavby, ochrana proti hluku, osvětlení, asfaltové technologie a design, bezpečnost a vytváření technické zeleně. Projekt spočívá ve vybudování, zabezpečení a vybavení sítě silnic a jízdních zón pro testování a integraci nových IT technologií, zejména při vývoji autonomních vozidel.

Tento obří okruh umožní vytvořit všechny jízdní podmínky s povrchy simulujícími dálnice, vícepruhové silnice, městské komunikace různých typů, parkoviště, tunely, zóny autonomní jízdy a polní cesty či horské silnice. Celkem se jedná o více než 100 kilometrů silnic různých typů.

Stejně jako u mnoha jiných velkých projektů se i při výstavbě Centra rozvoje budoucnosti sešli odborníci z různých oblastí se značnými dovednostmi a zkušenostmi, aby společně vybudovali svět zítřka. Další milník - první dvě projektové oblasti byly dokončeny a předány letos v létě. 

 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více