Čenkov se na den otevřel návštěvníkům. Lákal i na včely.

Naše kamenolomy a obalovny jsou z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupné. Colas CZ je ale firma, která se snaží ukázat, že i takové provozy mohou být místy, která jsou pro návštěvníky atraktivní. Dokazují to Dny otevřených dveří, z nichž ten poslední proběhl v sobotu 8. října v našem lomu a obalovně v Čenkově ve středních Čechách.

Počasí bylo „výletové“, a tak přišly na dvě stovky lidí, především z nedaleké Odolene Vody. Čekala je exkurze ve skupinkách po areálu obou provozů. Zasvěcenými průvodci se stali vedoucí z Čenkova – za lom Stanislav Kalabus a Jaroslav Ďulík, za obalovnu pak Zdeněk Falc. Návštěvníci se od nich dozvěděli, k čemu se používá kámen těžený v Čenkově nebo jak se míchají a ohřívají asfaltové směsi. „Přišlo hodně rodičů s dětmi, které samozřejmě zajímala naše technika: bagr, nakladač i nákladní auta. Lidé se ale ptali třeba také na to, jak probíhají trhací práce,“ říká Stanislav Kalabus.

Velkou atrakcí se stalo také povídání o včelách, které v Čenkově v rámci firemního programu biodiverzity chováme. Výkladu se ujal včelař David Zítek ze společnosti Pražská včela, který o naše včelstva v Čenkově pečuje. 

Děkujeme všem, kteří se zajímají o naše činnosti a strávili s námi odpoledne během Dne otevřených dveří, který se opravdu vydařil.

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více