SCROLL

Novinky

Přehled novinek a tiskových zpráv ze světa COLAS Group.


Dokončili jsme stavbu 82 m dlouhého elegantního obloukového mostu v Plané nad Lužnicí

Obloukový most dlouhý téměř 82 metrů, který se obejde bez středového pilíře, nahradil staré betonové přemostění, které ve stejných místech stávalo a již bylo na hranici životnosti.

Více

Dokončili jsme modernizaci tramvajové trati v Ostravě

16.8.2023 Snížení hluku a vibrací, pohodlnější a bezpečnější jízda i vyšší komfort pro cestující. To vše přinesla modernizace tramvajové trati v Nádražní ulici v Ostravě, kterou v těchto dnech dokončila společnost Colas CZ.

Více

COLAS CZ dokončil část obchvatu Českých Budějovic

Jihočeská metropole je chronicky přetížená tranzitní dopravou, a tak je každá nová komunikace, která má potenciál Českým Budějovicím ulevit, jenom vítaná. Platí to také o takzvané Jižní tangentě (silnice II/143), která propojuje stávající silnici I/3 se stavbou městského úseku dálnice D3. Téměř tříkilometrovou spojku, jejímž investorem je Jihočeský kraj, v těchto dnech dokončuje konsorcium firem Colas CZ a FIRESTA-Fišer.

Více

Lešná Palačov - slavnostní zahájení stavby

Za účasti ministra dopravy Martina Kupky a generálního ředitele ŘSD Radka Mátla jsme poklepáním kamene zahájili stavbu silnice I/35 Lešná - Palačov.

Více

Tramvajová trať Ohrada - Palmovka již v provozu

Od března 2022 byla tramvajová trať Ohrada-Krejcárek kvůli rekonstrukci uzavřena a cestující museli jezdit náhradními autobusy. Rychlé spojení mezi Žižkovem a Libní po kolejích bylo nicméně letos v červnu opět zprovozněno. Kompletní oprava tramvajové spojky, kterou provedlo konsorcium firem Colas CZ a Firesta-Fišer a jejímž investorem byl Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), je již plně v provozu.

Více

Rekonstrukce D1 - úsek Lipník nad Bečvou - Ostrava

D1 je naše nejstarší a také nejdelší dálnice. Kombinace těchto nej také znamená, že je i nejvíce opravovaná. Naše společnosti měla v minulosti na „matce“ české dálniční sítě řadu zakázek, teď naši stavaři pracují mezi Lipníkem nad Bečvou a Ostravou na rekonstrukci obou jízdních pruhů.

Více

1. místo za „Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice“

1. místo za „Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice“ jsme získali za projekt „Modernizace silnice II/337 Seč – Třemošnice v anketě o nejzdařilejší stavbu silničního hospodářství Pardubického kraje za roky 2021 – 2022.

Více

D48 - Bělotín - Rybí -cementobetonový kryt

Vyjádření společnosti Colas k bourání cementobetonového krytu během výstavby dálnice D48 v úseku Bělotín - Rybí.

Více

Finanční rok 2022

Skupina Colas zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2022.

Více

Třetí pruh pro mladoboleslavskou dálnici

Dálnice D10 je v místech, kudy prochází Mladou Boleslaví, jednou z nejvytíženějších dopravních tepen Česka. Denně tudy projede přes 40 tisíc automobilů. Provoz houstne i kvůli řidičům, kteří potřebují projet směrem na Prahu od exitu 46 a pokračovat dále na silnici I/16 do Sobotky. Ti se totiž dosud museli řadit do průběžného jízdního pruhu, aby z něj po zhruba jednom kilometru na exitu 44 B zase odbočili.

Více

Nové mosty pro jednokolejku

Jednokolejná regionální trať č. 194, spojující České Budějovice se srdcem Šumavy, se dočkala elegantního řešení v aglomeraci. Na okraji jihočeské metropole nově vede po dvou mostech, které překlenuly budoucí okružní křižovatku.

Více

Podbeskydská magistrála

Společnost Colas CZ staví další úsek D48. Ze čtyřpruhové silnice, která nesplňuje normové kategorie, by měla vzniknout plnohodnotná, a především bezpečná dálnice, která po svém kompletním dokončení propojí D1 s Polskem.

Více

Společnost Colas zvyšuje informovanost svých zaměstnanců o otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví

Od 10. do 14. října 2022 pořádá společnost Colas pro svých 57 000 zaměstnanců po celém světě letošní ročník Týdne bezpečnosti. Jedná se o každoroční akci věnovanou školení a zvyšování povědomí o otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Týden bezpečnosti proběhne v 800 stavebních a ve 3 000 výrobních a recyklačních závodech ve více než 50 zemích. Skupina Colas tímto způsobem dále posiluje svůj závazek konsolidovat globální kulturu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Více

Čenkov se na den otevřel návštěvníkům. Lákal i na včely.

Naše kamenolomy a obalovny jsou z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupné. Colas CZ je ale firma, která se snaží ukázat, že i takové provozy mohou být místy, která jsou pro návštěvníky atraktivní. Dokazují to Dny otevřených dveří, z nichž ten poslední proběhl v sobotu 8. října v našem lomu a obalovně v Čenkově ve středních Čechách.

Více

Digitalizace stavby D48 Bělotín- Rybí pomocí technologie BIM

Pro Colas je projekt výstavby D48 další důležitou referencí v oboru dálničních staveb. Objemem prací se navíc řadí mezi vůbec největší projekty v historii firmy.

Více

Brozit - bioprodukt z dílny Colasu

Brozit, amfibolitová moučka využívaná jako hnojivo pro rostliny a lesní dřeviny, je jediná registrovaná horninová moučka u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v České republice. Výzkumem se po celou dobu zabývá náš kolega Sebastian, kterému se podařilo propojit své znalosti ze studií geologie, poznatky z praxe v lomu a především zvídavost a zájem o horniny a nerosty.

Více

Ženy ve stavebnictví

Stavařina není jen pro chlapy. Dělení práce na čistě ženskou a chlapskou je sice čím dál vzdálenější realitě, přesto v některých profesích stále přetrvává. Zatímco třeba mezi zdravotnickým personálem dominují ženy, na stavbách je to přesně opačně. Podle údajů ministerstva průmyslu je v průměru mezi deseti zaměstnanci ve stavebnictví jen jedna žena. A pokud jde o OSVČ, klesá podíl žen ve stavebních činnostech dokonce na jednotky procent.

Více

Biodiverzita, Ekologický den skupiny Colas

Ve čtvrtek 9. června uspořádal Colas ve svých společnostech po celém světě svůj již druhý Ekologický den. Letos na téma biodiverzita, která je pro Skupinu, jež v roce 2020 spustila plán nízkouhlíkové strategie a strategie pro biodiverzitu, důležitým tématem v oblasti ochrany životního prostředí.

Více

Oznámení o fúzi společnosti Silnice Žáček, s.r.o.

Dovolujeme si oznámit, že ke dni 31.5.2022 nabyla účinnost fúze společnosti Silnice Žáček s.r.o., jakožto zanikající obchodní korporace bez likvidace a COLAS CZ, a.s., jakožto nástupnické obchodní korporace.

Více

Po nových kolejích

Colas rekonstruuje tramvajové tratě hned ve čtyřech českých městech, v Praze, v Olomouci, v Plzni a v Ostravě. V krátké době jde o druhou významnou kolejovou stavbu, na které se Colas v Ostravě podílel. Loni na jaře společnost dokončila téměř 650 metrů dlouhý tramvajový úsek na Výškovické ulici, kde vznikly „zelené koleje“ - tramvajový svršek tu kryjí travní pásy.

Více

Colas obnovuje svůj závazek k bezpečnosti silničního provozu

Dne 8. prosince podepsal Frédéric Gardès, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Colas, společně s Marií Gautier-Mellerayovou, meziresortní vládní delegátkou pro bezpečnost silničního provozu.

Více

Polygon pro vozy BMW

Stavební sezóna je v plném proudu a my jsme velmi rádi přivítali vrcholové vedení společnosti BMW na stavbě polygonu nedaleko Sokolova.

Více
Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více