SCROLL

Novinky

Přehled novinek a tiskových zpráv ze světa COLAS Group.


3. místo v soutěži TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST 2023

Praha, 4. června 2024 – Společnost COLAS CZ obsadila bronzovou příčku v soutěži TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST 2023. Titul obhájil vítěz loňského ročníku společnost Swietelsky stavební s.r.o. a stejně jako vloni se na druhém místě umístila firma Strabag a.s. Soutěž každoročně vyhlašuje analytická společnost CEEC Research a nominované firmy letos hodnotilo 416 veřejných zadavatelů.

Více

8. Slavnostní vyhlášení nejlepších zaměstnanců

🏆 Na 8. ročníku Slavnostního vyhlášení nejlepších zaměstnanců COLAS CZ za rok 2023 jsme ocenili celkem 12 skvělých kolegů. 🏆

Více

Finanční rok 2023

Skupina Colas zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2023

Více

Bezpečněji a pohodlněji. Colas CZ zrekonstruoval silnici a tramvajové koleje v Plzni

1. 12. 2023 Slavnostním přestřižením pásky zástupci města Plzeň, Správy veřejného statku města Plzeň a ředitelem Oblasti Západ Predragem Mitrovičem zahájila tramvajová trať v ulici Terezie Brzkové v plzeňských Skvrňanech po rekonstrukci opět svůj provoz.

Více

1. místo za projekt „Revitalizace Černého potoka v k.ú. Klenčí pod Čerchovem“

Za projekt "Revitalizace Černého potoka v k. ú. Klenčí pod Čerchovem" jsme získali 1. místo v kategorii Tvorba a ochrana krajiny v soutěži Žít krajinou, kterou pořádá Českomoravská komora pro pozemkové úpravy a Státní pozemkový úřad České republiky. Ten v rámci 16. ročníku soutěže udělil ještě svou vlastní cenu – i ta putovala do Colasu CZ !

Více

Digitalizace stavebních procesů

Digitalizaci dat a uplatnění BIM v dopravním stavitelství se v COLAS CZ, a.s. stále více věnujeme.

Více

Finanční výsledky Skupiny COLAS za období Q1 - Q3/2023

Představenstvo společnosti Colas, kterému předsedá pan Pascal Grangé, dne 27. října 2023 projednalo a schválilo účetní závěrku k 30. září 2023 a výhled na běžný rok

Více

Veřejný návrh na odkoupení akcií společnosti Colas

Představenstvo společnosti Colas bylo informováno o záměru společnosti Bouygues učinit veřejný návrh na odkoupení akcií společnosti Colas včetně povinného stažení akcií společnosti z burzy. Představenstvo společnosti Colas tento záměr vzalo na vědomí.

Více

Dokončili jsme stavbu 82 m dlouhého elegantního obloukového mostu v Plané nad Lužnicí

Obloukový most dlouhý téměř 82 metrů, který se obejde bez středového pilíře, nahradil staré betonové přemostění, které ve stejných místech stávalo a již bylo na hranici životnosti.

Více

Dokončili jsme modernizaci tramvajové trati v Ostravě

16.8.2023 Snížení hluku a vibrací, pohodlnější a bezpečnější jízda i vyšší komfort pro cestující. To vše přinesla modernizace tramvajové trati v Nádražní ulici v Ostravě, kterou v těchto dnech dokončila společnost Colas CZ.

Více

COLAS CZ dokončil část obchvatu Českých Budějovic

Jihočeská metropole je chronicky přetížená tranzitní dopravou, a tak je každá nová komunikace, která má potenciál Českým Budějovicím ulevit, jenom vítaná. Platí to také o takzvané Jižní tangentě (silnice II/143), která propojuje stávající silnici I/3 se stavbou městského úseku dálnice D3. Téměř tříkilometrovou spojku, jejímž investorem je Jihočeský kraj, v těchto dnech dokončuje konsorcium firem Colas CZ a FIRESTA-Fišer.

Více

Lešná Palačov - slavnostní zahájení stavby

Za účasti ministra dopravy Martina Kupky a generálního ředitele ŘSD Radka Mátla jsme poklepáním kamene zahájili stavbu silnice I/35 Lešná - Palačov.

Více

Tramvajová trať Ohrada - Palmovka již v provozu

Od března 2022 byla tramvajová trať Ohrada-Krejcárek kvůli rekonstrukci uzavřena a cestující museli jezdit náhradními autobusy. Rychlé spojení mezi Žižkovem a Libní po kolejích bylo nicméně letos v červnu opět zprovozněno. Kompletní oprava tramvajové spojky, kterou provedlo konsorcium firem Colas CZ a Firesta-Fišer a jejímž investorem byl Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), je již plně v provozu.

Více

Rekonstrukce D1 - úsek Lipník nad Bečvou - Ostrava

D1 je naše nejstarší a také nejdelší dálnice. Kombinace těchto nej také znamená, že je i nejvíce opravovaná. Naše společnosti měla v minulosti na „matce“ české dálniční sítě řadu zakázek, teď naši stavaři pracují mezi Lipníkem nad Bečvou a Ostravou na rekonstrukci obou jízdních pruhů.

Více

1. místo za „Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice“

1. místo za „Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice“ jsme získali za projekt „Modernizace silnice II/337 Seč – Třemošnice v anketě o nejzdařilejší stavbu silničního hospodářství Pardubického kraje za roky 2021 – 2022.

Více

D48 - Bělotín - Rybí -cementobetonový kryt

Vyjádření společnosti Colas k bourání cementobetonového krytu během výstavby dálnice D48 v úseku Bělotín - Rybí.

Více

Finanční rok 2022

Skupina Colas zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2022.

Více

Třetí pruh pro mladoboleslavskou dálnici

Dálnice D10 je v místech, kudy prochází Mladou Boleslaví, jednou z nejvytíženějších dopravních tepen Česka. Denně tudy projede přes 40 tisíc automobilů. Provoz houstne i kvůli řidičům, kteří potřebují projet směrem na Prahu od exitu 46 a pokračovat dále na silnici I/16 do Sobotky. Ti se totiž dosud museli řadit do průběžného jízdního pruhu, aby z něj po zhruba jednom kilometru na exitu 44 B zase odbočili.

Více

Nové mosty pro jednokolejku

Jednokolejná regionální trať č. 194, spojující České Budějovice se srdcem Šumavy, se dočkala elegantního řešení v aglomeraci. Na okraji jihočeské metropole nově vede po dvou mostech, které překlenuly budoucí okružní křižovatku.

Více

Podbeskydská magistrála

Společnost Colas CZ staví další úsek D48. Ze čtyřpruhové silnice, která nesplňuje normové kategorie, by měla vzniknout plnohodnotná, a především bezpečná dálnice, která po svém kompletním dokončení propojí D1 s Polskem.

Více

Společnost Colas zvyšuje informovanost svých zaměstnanců o otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví

Od 10. do 14. října 2022 pořádá společnost Colas pro svých 57 000 zaměstnanců po celém světě letošní ročník Týdne bezpečnosti. Jedná se o každoroční akci věnovanou školení a zvyšování povědomí o otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Týden bezpečnosti proběhne v 800 stavebních a ve 3 000 výrobních a recyklačních závodech ve více než 50 zemích. Skupina Colas tímto způsobem dále posiluje svůj závazek konsolidovat globální kulturu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Více

Čenkov se na den otevřel návštěvníkům. Lákal i na včely.

Naše kamenolomy a obalovny jsou z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupné. Colas CZ je ale firma, která se snaží ukázat, že i takové provozy mohou být místy, která jsou pro návštěvníky atraktivní. Dokazují to Dny otevřených dveří, z nichž ten poslední proběhl v sobotu 8. října v našem lomu a obalovně v Čenkově ve středních Čechách.

Více

Digitalizace stavby D48 Bělotín- Rybí pomocí technologie BIM

Pro Colas je projekt výstavby D48 další důležitou referencí v oboru dálničních staveb. Objemem prací se navíc řadí mezi vůbec největší projekty v historii firmy.

Více

Brozit - bioprodukt z dílny Colasu

Brozit, amfibolitová moučka využívaná jako hnojivo pro rostliny a lesní dřeviny, je jediná registrovaná horninová moučka u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v České republice. Výzkumem se po celou dobu zabývá náš kolega Sebastian, kterému se podařilo propojit své znalosti ze studií geologie, poznatky z praxe v lomu a především zvídavost a zájem o horniny a nerosty.

Více
Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více