Bezpečněji a pohodlněji. Colas CZ zrekonstruoval silnici a tramvajové koleje v Plzni

1.12.2023 Slavnostním přestřižením pásky zástupci města Plzeň, Správy veřejného statku města Plzeň a ředitelem Oblasti Západ Predragem Mitrovičem zahájila tramvajová trať v ulici Terezie Brzkové v plzeňských Skvrňanech po rekonstrukci opět svůj provoz.

V zakázce Statutárního města Plzeň stavěl Colas CZ v plzeňských Skvrňanech mezi ulicemi Vejprnická a Macháčkova, tedy v úseku o délce asi 300 metrů. V průběhu rekonstrukce byl vyměněn spodek i svršek trati, nově se stavělo také odvodnění, dělaly se úpravy na vodovodních řadech i kanalizaci, veřejném osvětlení i sdělovacích kabelech a prováděla se kompletní oprava vozovky včetně parkovacích stání a dopravního značení.

Rozsáhlá rekonstrukce úseku ulice Terezie Brzkové byla provedena tak, aby plzeňské městské části Skvrňany přinesla udržitelné řešení dopravy. Během modernizace se mimo jiné podařilo skloubit šířkové uspořádání chodníků, vozovky i tramvajové trati. Výsledkem rekonstrukce kolejí i vozovky je tak bezpečnější pohyb chodců i cyklistů a plynulejší jízda tramvají a aut.

 

Tisková zpráva
 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více