SCROLL

Inovace

Jsme součástí celosvětové skupiny Colas, která se snaží stavitelství neustále posouvat kupředu a využívat přitom výhod digitalizace, udržitelnosti i šetrnosti k životnímu prostředí. Usilujeme o to, aby naše stavby byly díky novým technologiím co nejlépe využívány.

BIM FLOWEL SOLAR ROAD

BIM

Svět stavebnictví již několik let zažívá rozmach digitalizace a Colas CZ nezůstává stranou. Postupně tak přecházíme na technologii informačního modelování staveb BIM (Building Information Modeling), která znamená opravdovou revoluci ve stavebnictví. Přináší úsporu času, lepší vizualizaci a řízení projektu ve všech jeho fázích, díky BIM je možné lépe simulovat, plánovat a předvídat. Díky projektu, který je uložen v cloudovém úložišti, digitální modelování umožňuje pohodlný přístup a kontrolu všech účastníků stavby.

Pro 3D modely průběžně inovujeme jak hardwarová, tak softwarová řešení, provozujeme vlastní profesionální dron, zaměstnáváme specialisty na digitální modelování. Výhod technologie BIM využíváme na některých stavbách i v našich vybraných provozech, například při dostavbě dálnice D48.

 

 

FLOWEL

Naše mateřská společnost v roce 2017 vyvinula dynamické signalizační zařízení Flowell, které představuje revoluci ve vodorovném dopravním značení. Pomocí svítících panelů zabudovaných přímo v komunikaci umožňuje mnohem bezpečnější jízdu aut i cyklistů a pohyb chodců. Systém Flowell navíc umožňuje značení průběžně měnit – třeba v jízdním pruhu u škol krátkodobě vytvořit místa pro K+R parking.

 

 

SOLAR ROAD

Solární silnice je projekt, který kombinuje pozemní fotovoltaické panely Wattway se snahou o lokální energetickou soběstačnost. Fotovoltaika zabudovaná přímo do povrchu komunikace umožní napájet dynamické značení, ale i pouliční lampy nebo pomocí indukčního nabíjení také baterie elektroaut.

 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více