Tramvajová trať Ohrada - Palmovka již v provozu

Tramvajová estakáda je od června v provozu

Od března 2022 byla tramvajová trať Ohrada-Krejcárek kvůli rekonstrukci uzavřena a cestující museli jezdit náhradními autobusy. Rychlé spojení mezi Žižkovem a Libní po kolejích bylo nicméně letos v červnu opět zprovozněno. Kompletní oprava tramvajové spojky, kterou provedlo konsorcium firem Colas CZ a Firesta-Fišer a jejímž investorem byl Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), je již plně v provozu.

„Tramvajová trať Ohrada – Palmovka je další z řady rekonstrukcí tramvajových tratí v různých městech  České republiky, které se COLASu podařilo v posledních letech úspěšně realizovat. Mohli jsme zde využít naše zkušenosti získané na podobných projektech, ale i navázat na osvědčenou dlouhodobou spolupráci s firmou FIRESTA-Fišer. Jsem rád, že jsme práce dokončili včas, a Dopravní podnik hl. m. Prahy tak může zrekonstruovaný úsek mezi Žižkovem a Libní uvést do provozu v plánovaném termínu, „  říká Tomáš Krones, generální ředitel a předseda představenstva Colas CZ.

Mezi Ohradou a Palmovkou vzniklo 1246 metrů nových kolejí, které jsou vybaveny mazníky snižujícími hlučnost tramvají při průjezdu oblouky. Kompletně je opraven také most tvořící samotnou estakádu. Šlo o vůbec první generální opravu tramvajové spojky mezi Žižkovem a Libní, která byla zprovozněna v roce 1990.

 

Fakta o projektu

Zadavatel: Dopravní podnik Praha (DPP)

Termín výstavby: březen 2021 – červen 2022

Délka  stavby: 1,5 km

Demontáž celého kolejového svršku – 1246m kolejí a více než 4620 dřevěných pražců

Pokládka nových betonových pražců a nových kolejnic

Rekonstrukce tramvajové zastávky Krejcárek

Výsadba zeleně

 

 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více