Třetí pruh pro mladoboleslavskou dálnici

Dálnice D10 je v místech, kudy prochází Mladou Boleslaví, jednou z nejvytíženějších dopravních tepen Česka. Denně tudy projede přes 40 tisíc automobilů. Provoz houstne i kvůli řidičům, kteří potřebují projet směrem na Prahu od exitu 46 a pokračovat dále na silnici I/16 do Sobotky. Ti se totiž dosud museli řadit do průběžného jízdního pruhu, aby z něj po zhruba jednom kilometru na exitu 44 B zase odbočili.

Ještě do konce roku by ale mělo nastat podstatné ulehčení v podobě takzvaného přídatného pruhu, který umožní plynulou a bezpečnější jízdu bez nutnosti řazení. Propojením připojovacího a odbočovacího pruhu vznikne  stejná úprava, která již tři roky existuje ve stejném úseku ve směru na Turnov. D10 tak bude mít mezi oběma exity šest pruhů. Zakázku na stavbu v hodnotě 83 mil. korun bez DPH získal od Ředitelství silnic a dálnic Colas CZ ve sdružení s firmou Integra stavby. Práce, které začaly letos v srpnu, obnášejí nejen stavbu 1300 metrů nového přídatného pruhu, ale i sanaci svahu a výstavbu opěrné zdi o délce 251,5 metru.

Pro naše stavaře nešlo o rutinní zakázku. V úseku mezi exity 46 a 44 B totiž již jedna stavba probíhá – staví se tu nový most nad dálnicí D10, který propojí části závodu Škoda Auto.

Nový průběžný pruh na D10 přinese řidičům vyšší komfort a bezpečí jízdy, zároveň i uleví vytížené dálnici, která protíná Mladou Boleslav. Pro Colas CZ bude třetí pruh mezi exity 46 a 44 B ve směru na Prahu znamenat další referenci v oboru dálničních staveb, a také v regionu. Připomeňme, že naše společnost letos v létě opravovala dva kruhové objezdy a část hlavní silnice v Kosmonosech, Colas CZ také postavil nový kruhový objezd na sjezdu z D10 u Mnichova Hradiště. Řadu zakázek jsme realizovali také pro Škodu Auto, a to včetně pokládky asfaltových vrstev pro „škodováckou“ zkušební dráhu.

 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více