Most přes Vltavu v Davli

Most v Davli, který leží na soutoku řeky Vltavy a Sázavy, byl v letech 2017 - 2018 komplexně rekonstruován. 

Převádí komunikaci II/104 přes silnici II/102, dvakrát místní komunikaci (ulice Jílovská), řeku Vltavu a železniční trať spojuje obec Jílové u Prahy s městysem Davle. 

Nosnou konstrukci mostu tvoří spojitý nosník o pěti polích, kdy v prvních čtyřech je tvořena komorovým nosníkem a v posledním pátém je řešena jako dvoutrámová.

Na základě mimořádné prohlídky v roce 2014 byla spodní stavba mostu hodnocena stupněm IV a nosná konstrukce stupněm VI jako velmi špatná. Cílem rekonstrukce proto bylo zlepšení technického stavu, byla provedena výstavba nových opěr, výměny mostních závěrů a ložisek i nová spřahující deska, následně došlo k výměně celého mostního svršku i příslušenství, sanaci nosné konstrukce a úpravám vnitřních částí komorového nosníku.

Rozsah prací zadávací dokumentace byl stanoven na základě mimořádné prohlídky a diagnostiky pouze jedné opěry, proto bylo předepsáno provedení množství doplňkových diagnostik. Ty odhalily silný výskyt alkalicko-křemičité reakce ve všech betonových konstrukcích a velmi malou odolnost betonů vůči CHRL a vodotěsnosti. Z toho důvodu musely být především krajní opěry nahrazeny téměř kompletně včetně výměny několika zjištěných nefunkčních ložisek a sanace musela být řešena jako vodotěsná a paropropustná k zabránění vstupu vlhkosti do konstrukce.

Termín výstavby2017/09 - 2018/10
Objem prací66 151 092 Kč
ZhotovitelSdružení FIRESTA Fišer, a.s. a COLAS CZ, a.s.

 

 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více