Nové Oslavany

Projekt ,,Nové Oslavany“ obsahuje kompletní výstavbu nové zástavby rodinných a bytových domů s centrální zónou doplněnou školkou a malým náměstím, nacházející se v jihozápadní části malebného města Oslavany, ležícího asi 25km od Brna, 3km od města Ivančice, na okraji Boskovické brázdy. Komunikačně je nová čtvrt napojena ze dvou stran příjezdy z ulice Letkovské a z ulice Novoveské. Území je koncipováno jako propustné pro pěší jak směrem k městu, tak do protějšího údolí. Součástí nově budovaného území je i chráněná enkláva remízku s památeční hrušní, která je zakomponována do veřejné zeleně. Urbanistická stopa rozvoje Oslavan se odráží v několika historických milnících, které vždy zanechaly na struktuře sídla svou charakteristickou tvář. Ať už to byl prvotní impuls rozvoje okolo areálu kláštera, později zámku a od začátku 19. století potom rozvoj spojený s rozmachem těžby uhlí, a ještě později navazující elektrárnou a průmyslem.

Společnosti Colas zde provádí zemní práce, celkové vodohospodářské řešení, veřejné osvětlení, komunikace a zpevněné plochy.

V rámci I. etapy projektu je nabízeno 46 zasíťovaných pozemků. Celá lokalita projektu však vyprodukuje v rámci celého území 345 bytů, 25 ateliérů, 6 komerčních prostorů, 28 řadových domů a 101 stavebních pozemků. https://www.noveoslavany.cz/cs/

 

Termín výstavby2022 - 2024
Objem prací150 mil. Kč 
ZhotovitelCOLAS CZ, a.s.
 

Kontaktní formulář

Odeslat zprávu
Tento web používá pro správné fungování COOKIES
souhlasím
odmítnout
více